RUHİ KILIÇKIRAN AZIK SOFRALARI

MÜBAREK RAMAZAN AYINDA RUHİ KILIÇKIRAN AZIK SOFRALARINDA DEPREMZEDE KARDEŞ AİLELERİMİZLE İFTAR VE SAHURDA AZIK KARIŞTIRACAĞIZ

“Onlar gaybe inanırlar, namazı dosdoğru kılarlar, kendilerine rızık olarak verdiğimizden de Allah yolunda harcarlar.” Bakara Süresi 3

Biz insanız, var olan her şey ise bize emanet olup Mülk Yüce Allah’ındır. Depremler, doğal afetler, savaşlar, salgın hastalıklar ve salına omuz verdiğimiz her cenaze dahi göstermektedir ki bizim malımız mülkümüz yoktur. Hesabını vereceğimiz emanetlerin emanetçileriyiz. Bu iman ile inanıyoruz ki Ramazan ayı ibadet, rahmet, bereket, yardımlaşma ve dayanışma ayıdır.

Biz Ülkücüler, Büyük Türk-İslam Medeniyetini kuran şanlı ecdadın varisleriyiz. TÜRKAV KONYA ŞUBESİ olarak geçen yıl Ramazan ayında düzenli olarak Ülkücü öğrenci kardeşlerimizi teşkilat evlerinde ziyaret edip azık karıştırarak Halil İbrahim bereketince iftar ve sahurlarımızı yaptık.

Bu sene ise, ülkemizde meydana gelen deprem felaketinden dolayı vakıf şuurundan hareketle başlatmış olduğumuz, “Depremzede Kardeş Aile” Projesi kapsamında iftar ve sahurlarımızı Ruhi Kılıçkıran Depremzede Kardeş Aile sofralarında yapacağız.