TÜRKAV Kastamonu Şubesi 6 Şubat depreminde ağır hasar alan Adıyaman’ı ziyaret etti.


Türkav Genel Merkezi’nin “Kardeş Şubeler Projesi”kapsamında başlayan Türkav Şubelerinin deprem bölgesini ziyaret etmesi geleneği Kastamonu Şubesinin Adıyamanı ziyaretiyle devam etti.
Türkav Kastamonu Şube Başkanı Kamil ÇONKOR ve yönetim kurulu üyeleri, topladıkları yardımları Adıyaman’da Türkav Şube Başkanı Yusuf BABAR öncülüğünde depremzedelere dağıttı. Özellikle çocuklara yönelik yapılan etkinlikler sayesinde depremden etkilenen çocukların güzel zaman geçirmesi sağlandı. Çizgi film seansı, İp atlama, mendil kapmaca, boyama vb oyun ve etkinlikler hafta sonu boyunca devam etti.
Türkav Şube Başkanı Kamil ÇONKOR, ziyaret vesilesiyle bölgede yaşanan sıkıntıları yerinde görme imkanı bulduk. Devlet- Millet elele vererek bu sıkıntıları da aşacağız. Türkav Genel Merkezimiz öncülüğünde deprem bölgelerindeki Şube başkanlarımızın gayretleriyle depremin ilk gününden itibaren aynî ve nakdî yardımlarımızı zaten ulaştırıyorduk. Bu sefer de bizzat gelmek nasip oldu. Bu vesileyle bir kez daha bölgedeki bütün depremzedelere geçmiş olsun dileklerimizi sunar, yaptığımız yardımlara katkıda bulunan bütün yardımseverlerimize teşekkür ederiz dedi.