DÖRTYOL DA İLK KURŞUN UN ATILIŞININ 100.YILINDA DÖRTYOL TÜRKAV IN DÖRTYOL BELEDİYESİ İLE BİRLİKTE DÜZENLEDİĞİ

“SON UMUT İLK KURŞUN “TİYATRO SU YİNE MUHTEŞEM GEÇTİ.SALON DOLDU TAŞTI.

Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı Dörtyol Belediyesi nin ülke çapında düzenlediği makale ve şiir yarışmasında dereceye giren eserlere ödülleri verildi.birinci olan şiir yazarı tarafından okundu.

Belediye başkanı Sayın Yaşar Toksoy ilk kurşunun önemini anlatarak,dereceye giren eser yazarlarına ve Tiyatroyu düzenleyen Türkava teşekkür etti.

Yazar Emine Özgenç in yazdığı ve İsminur Ercan ın yönettiği 6 sahneden oluşan 40 Türkav üyesinin rol aldığı “SON UMUT İLK KURŞUN “tiyatrosu çok büyük beğeni ile izlendi.tiyatroda ilk kurşunun atılışı canlı olarak izlettirildi.

Oyun sonunda yönetmen İsminur Ercan yaptığı konuşmada amaçlarını ve yaptıkları çalışmaları anlatarak oyuncularına ve katılımcılara teşekkür etti.

Şube Başkanı Reşit Taşkın yaptığı konuşmada türkav ın amaçlarını anlatarak,oyunculara,büyük destek veren bld başkanımız Yaşar Toksoy a ve belediye personeline,ilçe kaymakamın, milli eğitim idarecileri ne ve katılımcılara teşekkür etti.

Peogram sonunda oyunculara ilk kurşun plaketi ve çiçek hediye edildi.toplu resimle program sona erdi.

Diğer ilçelerden gelen istek üzerine uyunun diğer şehirlerde oynanacağı bildirildi.

Programa;Ülkü Ocağı Hatay İl bşk Metin Taşçı, Kamusen Hatay İl başkanı Hayri Şahin,İskenderun Türkab bsk.İdris Lelik,ilçe bşk.Şerif Türker, mhp kadın kolları başkanı Ulviye Öner,Ülkü Ocağı Dörtyol Şb başkanı Oğuzhan Özdemir, ilçe Müftüsü Bilal Kadı,orman Bölge md yardımcısı, orman İşletme müdürü Hüsnü Çelik,daire müdürleri,muhtarlar,blk. Meclis üyeleri,sivil toplum kuruluşları ve kalabalık bir izleyici katıldı.