Trabzon’un Maçka ilçesi kırsalında, 2017 yılında bölücü terör örgütü mensupları tarafından şehit edilen Eren Bülbül’ün adı, İnönü İlkokulunda oluşturulan kütüphanede yaşatılacak.
TÜRKAV Iğdır İl Başkanlığı tarafından yaptırılan 2000 den fazla kitabın bulunduğu Şehit Eren Bülbül Kütüphanesinin açılışını, Iğdır Valisi Hüseyin Engin Sarıibrahim, MHP milletvekili Yaşar Karadağ, Cumhuriyet başsavcısı Serkan Başaran, İl Jandarma Komutanı Nejdet Karaca, Vali Yardımcısı Hasan Meşeli, Vali Yardımcısı Ömer Said Karakaş, Vali Yardımcısı Abdulkadir Şahin, Ak Parti İl Başkanı Ali Kemal Ayaz, Emniyet Müdürü Dr .Oğuzhan Yonca TÜRKAV Genel Başkanı Ebubekir Korkmaz, 2. Ağır Ceza Başkanı Ahmet Han Karacaoğlu, Aile ve Sosyal Politikalar il Müdürü Hakan Uşma, Ehlibeyt Alimleri Derneği Başkanı Zeki Tümay, İl Tarım ve Orman Müdürü Özkan Yolcu, Ticaret il müdürü Ender Önal, Türkav il başkanı Kurban Parlar, MHP İl Başkanı Ersoy İçer, MHP İlçe Başkanı Turap Erol, Melekli Belediye Başkanı Eray Coşar, Iğdır Şehit aileleri Dernek başkanı Ahmet Akdeniz, Türk Eğitim-Sen Iğdır İl Başkanı Ali Arslan, Iğdır Meteoroloji Müdürü Mesut Demircan, Cezaevi Müdürü Mehmet Şah Utanç, Denetimli serbest müdürü Haydar Demir ve protokol üyeleri, davetliler yaptı.

İnönü İlkokulu önünde düzenlenen açılış programı Saygı duruşunda bulunulması, İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayarak Kur’an-ı Kerim okunması ile devam etti.

Açılışta konuşma yapan Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı Genel Başkanı Sayın Ebubekir Korkmaz, Şehit Eren Bülbül’ü rahmet ile andığını belirterek, “Çocuklarınızın yarınlarımızın mimarlarının o ilme kavuşmak adına bu kısa mekanlarda hazırlamak onları millet menfaatini düşünecek ruh seviyesine çıkarmaya o ortama hazırlamak bizlerinde, bu ülkenin vatan bayrak sevdalarının da asil görevidir” dedi.

Iğdır Valisi ve Belediye Başkan Vekili Hüseyin Engin Sarıibrahim sendika ve vakıfların kütüphane yapımına destek vermelerinden dolayı mutlu olduklarını söyleyerek, “Açtığımız kütüphanelerle yaptığımız okullar ile öğrencilerimizle öğretmenlerimizle el ele vereceğiz. Gerçekten Anadolu coğrafyasında, bu sınır coğrafyasında öğrencilerimizi daha iyi geleceğe daha güzel medeniye düşüncemizi taşıyacak biçimde ta uzak Asya’dan bir kısrak başı gibi uzanan bu Akdeniz coğrafyasında çocuklarımız ile, ailelerimiz ile kütüphanelerimiz ile bu mutluluğu dünyaya yayacağımıza önce Anadolu coğrafyasında daha sonra dünyaya yayacağımıza inanıyorum” dedi.

TÜRKAV Iğdır İl Başkanımız Kurban Parlar konuşmasında ‘’Bizler vatan, millet, bayrak sevdalısı, TÜRKAV’ ın neferleri devletin asil evlatları olarak, geçmişten aldığımız terbiye ve bilgi birikimi, gelecek için bizlere örnek olan liderimizin izinde teşkilatımız ve teşkilatçılığımızın gereği; vatan, millet, bayrak aşkıyla hiç durmadan çalışıp mücadelesinde hiçbir zaman dünya nimetlerinde gözü olmayan vatan sevdalılarıyız. Açılışını yapacağımız Şehit Eren Bülbül Kütüphanesini bizim gibi düşünen bizim gibi yaşayan vatan sevdalılarının destekleri ile yapmış bulunmaktayız.

Eren Bülbül Çanakkale’de gözünü kırpmadan şehadete yürüyen yaş taşları 15 lilerin ruhuyla o gün şehit oldu. Çocukluk Hayali olan askerliğini yapamasa da her Türk evladının taşıdığı 57. Alay ruhuyla en büyük mertebeye erişti. Bugün bizlere düşen görev, şehitlerimizin kanlarıyla sulanan ve emanet edilen bu kutsal topraklara, aynı şuurla sahip çıkarak korumak ve bizden sonraki nesillere de aynı bilinci aşılamaktır. Eren Bülbül için ne yapsak az olacağını biliyorduk. Bu okul var oldukça bu kütüphaneden faydalanan evlatlarımızın en az Eren kadar ve Erene kendini siper eden Ferhat Gedik kadar vatanını seven gençler olarak yetişmeleri için ağzında taşıdığı bir damla suyla ateşi söndürmeye giden karınca misali davamızın gereğini yapmak istedik. İşte TÜRKAV Iğdır İl Başkanlığı olarak bu halisane niyet ile yola çıkıp kütüphanemizi hazırladık. Buradaki her evladımızı birer Türk Bayrağı olarak görüyoruz, onlar bu kutsal toprakların geleceğidir. Tüm mücadelemiz evlatlarımızı milli şuurla yetiştirip, büyük kutlu ülküye hizmet eden birer Aybüke birer Necmettin birer Fırat birer Eren olmaları içindir.
Bu mücadele;
Önce vatan millet
Sonra ana ve yar
Ezan dinmez diyen
Bayrak inmez diyen
Şehit ölmez diyen
Birileri var oldukça devam edecektir.Bu kutlu mücadelede bizleri yalnız bırakmayan yol arkadaşlarıma her konuda bizlere destek olan genel başkanıma, tüm teşkilatlarımıza ve programa katılan tüm misafirlerimize teşekkür eder saygılar sunarım.

  • Ve şimdi daha gür sesle hep birlikte
    “İyi ki varsın Eren” dedi.

Konuşmalar sonunda okul içerisinde kurulan Şehit Eren Bülbül Kütüphanesi’nin açılış kurdelesi kesildi.
Programda kütüphanenin açılmasına destek verenlere plaket verildi.