TÜRKAV Iğdır İl Başkanlığımız Fidanotizm Derneği ile birlikte Iğdır’ın Aralık ilçesi, Aralık Atatürk İlköğretim Okuluna özel eğitim sınıfı açtı. Özel eğitim sınıfına 2017 yılında Batman’ın Kozluk ilçesinde PKKlı teröristlerce Şehit edilen Şenay Aybüke Yalçın ismi verildi.
Açılış töreninde Türkav Iğdır üyemiz Fidan otizm derneği kurucularından sosyal hizmet uzmanı Yusuf Can öncelikle açılışa katılanlara teşekkürlerini ileterek açılışta şunları söyledi:
“Fidan otizm derneği olarak faaliyetlerimizdeki amacımız kaliteli ortamlarda, nitelikli bir eğitim modeli ile özel gereksinimli bireylere hizmet ulaştırabilmektir. Bu amaçla çıktığımız yolda Iğdır ilinin bütün ilçelerinde birer özel sınıfı açmayı hedeflemekteyiz. Diğer yandan düzenli şekilde yürüttüğümüz aile eğitimlerimiz ile otizm spektrum bozukluğu tanısı konulmuş bireylerin gelişimi adına yürüttüğümüz etkinliklerimize de devam edeceğiz. Bu faaliyetlerimizde bizlere maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen Valimize, Başsavcımıza, İl Milli Eğitim Müdürümüze, İl Emniyet Müdürümüze ve iş birliği protokolü ile sınıfımız açılışına katkı sağlayan öncelikle bizlere yol gösteren Türkav genel başkanımız Sayın Ebubekir Korkmaz olmak üzere, Türkav Iğdır İl başkanı Kurban Parlar’a ve Türkav ailesine teşekkür ederim” dedi.
Türkav Iğdır İl Başkanımız Sayın Kurban Parlar ise konuşmalarında şunları söyledi:
TÜRKAV Iğdır İl Başkanlığı olarak vatan millet sevdalısı bir sivil toplum kuruluşuyuz.Bu hassasiyetle daha önce yaptığımız Şehit Eren Bülbül kütüphanesi ile başladığımız projelere bugün Şehit Aybüke Yalçın özel eğitim sınıfı ile devam ediyoruz. Ülkemizin ve milletimizin geleceği çocuklarımıza hizmet etme yolunda güzel bir çalışma yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz.Bu projelerin tüm sivil toplum kuruluşlarına örnek olmasını istiyoruz.Devlet millet bütünleşmesinde projelerimize destek olan tüm arkadaşlarımıza, açılışımızda bizleri yanlız bırakmayan tüm il protokolüne ve misafirlerimize teşekkür ederim. Program devamında Aralık müftüsü Sayın Ahmet Kervancıoğlu başta şehit öğretmenimiz Aybüke Yalçın olmak üzere tüm şehitlerimiz için Kur’an-ı Kerim okudu. Programda Aralık Atatürk İlköğretim Okulu öğrencileri engelli bireylerin yaşadıkları sorunlarla ilgili pandomim gösterisi düzenlediler.
Özel Eğitim Sınıfı açılışına Iğdır Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Serkan Başaran, Aralık Kaymakamı Sayın Fatih Özcan, Sayın Hatice Sarıibrahim hanımefendi, Sayın Sibel Başaran hanımefendi, İl Sağlık Müdürü Sayın Caner Tazegün, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Sayın Hakan Uşma, Aralık Savcısı Sayın Kubilay Gürkan, MHP Iğdır İl Başkan Yardımcısı Sayın Fatih Eroğlu ve Yönetimi, Iğdır MHP Milletvekilimizin danışmanı Sayın Soner Ataibiş, Türk Büro Sen Şube Başkanı Sayın Aytaç Türkeli, Aralık MHP İlçe Başkanı ve yönetimi, Aralık İlçe Milli Eğitim Müdürü, İlçe Gençlik Spor Müdürü, İlçe Müftüsü, Kaymakamlık Özel Kalem Müdürü, Iğdır Özel Eğitim Uygulama Okulu Müdürü Atatürk ilkokulu öğretmenleri ve öğrenci velilerinin katılımlarıyla yapıldı.
Projemize destek olan İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Servet Canlı’ya, açılışımıza katılan TÜRKAV üyelerimize, Fidanotizm üyelerine ayrıca teşekkürlerimizi sunuyoruz.