Bugün TÜRKAV Genel Merkez Yöneticileri olarak Etimesgut Belediye Başkanı Sayın Enver DEMİREL’in davetlisi olarak Etimesgut İlçemizdeki Sosyal Tesisleri ziyaret ettik. Tüm öğleden sonrayı kapsayan gezimizde varolsunlar, Sayın Oğuz SULUSARAY bizleri yalnız bırakmadan eşlik ettiler.

Tüm sosyal tesisler emeğin ve özverinin imzasını taşıyordu muhakkak, fakat içlerinden bir tanesi gönlümüzün derinliklerine kadar tesir etti.

“Engelsiz Yaşam Merkezi”

Bu tesis;

Genel Başkanımız Sayın Ebubekir KORKMAZ’ın sık sık telafuz ettiği “Vakfımızın öncelikli misyonu bulunduğu bölgenin en çok kanayan yarasına merhem olmaktır” sözünün adeta vücut bulmuş haliydi.

Merkezde engelli vatandaşlar için yok yoktu.

Seramik atolyesinden, sinema salonuna, Ahşap Atolyesinden, dans ve müzik etkinliklerine, Terapi alanından, Resim atolyesine, havuzdan, kütüphaneye her şey ince ince işlenmişti.

Tesisin en önemli ve Türkiye’de tek olmasını sağlayan özelliği ise Engelli bireylere zorunlu hallerde konaklama imkanı sunan bakım hizmetiydi. Ailelerin gönül rahatlığıyla evlatlarını bırakabileceği imkanları sunması gerçekten çok değerliydi.

Yapılan tüm hizmetler hakkında bizzat Sayın Belediye Başkanından bilgiler aldık. Sosyal Belediyeciliğin gerekliliğini, yüreğini ortaya koyarak gerçekleştiren Başta Sayın Enver DEMİREL olmak üzere ve tüm çalışma arkadaşlarına çok teşekkür ediyoruz.